Psychoterapia dla dorosłych i dzieci

zdrowie

Najlepszy fachowiec w okolicy

2017-10-17 | Joanna Papuzińska

frazy kluczowe: gabinet, lekarz, łódź, medycyna, psychiatra, zdrowie

(...) W dobie tak rozwiniętej rzeczywistości wirtualnej różnego rodzaju rankingi cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, gdzie szukać informacji o najlepszych produktach czy usługach, jeżeli nie w sieci. Strategia ta stosowana jest podczas bardzo różnych poszukiwań. (...)

Rozwiązanie małżeńskich problemów

2017-08-04 | Karolina Boć

frazy kluczowe: małżeństwo, terapia, zdrowie

(...) W ostatnich latach, zarówno w Polsce jak i na świecie, można zaobserwować silny wzrost liczby rozwodów. Jednak gdy w małżeństwie pojawiają się problemy, nie trzeba od razu zwracać się do adwokata. Warto poszukać pomocy u psychologa i spróbować naprawić związek. Terapia małżeńska pozwoli nam spojrzeć na sytuację z dystansem i znaleźć prawdziwe źródło problemu, co jest jedyną drogą jego rozwiązania. Początek związku zawsze jest czasem, gdy patrzymy na drugą osobę bezkrytycznie, a sami próbujemy pokazywać się z jak najlepszej strony i nie okazywać słabości. Jednak z biegiem czasu, gdy dochodzi do wspólnego mieszkania lub ślubu i przebywamy razem na co dzień, rośnie liczba (...)

Chora prostata - problem wielu mężczyzn

2016-01-03 | Michał Firlej

frazy kluczowe: apteki, lekarstwa, prostata, rak, uroda, urologia, zdrowie

(...) Prostata jest gruczołem męskim, który umiejscowiony jest w sąsiedztwie pęcherza moczowego. O prostacie najczęściej słyszy się w kontekście związanych z nią schorzeń i dolegliwości. Jednym z popularniejszych nowotworów jest właśnie rak prostaty. Jest (...)

Ćwiczenia logopedyczne w leczeniu autyzmu

2015-08-25 | Michał Firlej

frazy kluczowe: lekarstwa, lekarz, logopeda, medycyna, wrocław, zdrowie

(...) Autyzm jest w dzisiejszych czasach bardzo często występującą chorobą. To niepokojące zjawisko nasila się z każdym rokiem, a wciąż pozostają nieznane przyczyny jego występowania. To z kolei sprzyja tworzeniu się teorii spiskowych - jedni źródeł autyzmu dopatrują w substancjach zawartych w szczepionkach, takich jak rtęć, inni w toksycznym wpływie (...)

Czym właściwie są te "odżywki"?

2014-10-01 | Michał Firlej

frazy kluczowe: lekarstwa, medycyna, odżywki, sport, zdrowie

(...) Każdy sportowiec, raczej wcześniej niż później, staje przed zadaniem uzupełnienia swojej diety o produkty do tzw. zadań specjalnych. Aktywność fizyczna prowadzi do zwiększenia zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze.Oczywiście, może je zapewnić odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w różnorodne wartości odżywcze. Trudno jest jednak w dzisiejszych czasach przestrzegać (...)

Nie bój się dentysty

2014-05-20 | Joanna Papuzińska

frazy kluczowe: leczenie, medycyna, stomatolog, zdrowie, zęby

(...) osoby dorosłe decydują się na korzystanie usług ortodonty. Widok dorosłej osoby z aparatem dentystycznym nikogo dziś nie dziwi. Najwyraźniej ortodonta budzi mniejszy strach niż dentysta.Znaczenia profilaktyki nie da się jednak przecenić. Warto więc pamiętać, że jeżeli będziemy unikali długo i skutecznie kontaktu z (...)

Zawód psychoterapeuty

2014-04-16 | Joanna Papuzińska

frazy kluczowe: apteki, leczenie, lekarstwa, medycyna, uroda, zdrowie

(...) Studia psychologiczne są aktualnie jednym z najpopularniejszych kierunków studiów humanistycznych. Skąd się bierze ten trend? Prawdopodobnie ze społecznej potrzeby korzystania z takich usług. Klientami psychologów nie są już tylko bogaci ludzie show biznesu, którzy przytłoczeni wymaganiami świata, w którym żyją nie radzą sobie. W obecnych czasach psychoterapii (...)

Wyzwania XXI wieku - higiena zdrowia emocjonalnego

2014-03-06 | Joanna Papuzińska

frazy kluczowe: psychiatria, psychologia, psychoterapia, zdrowie

(...) Warunki życia, jakie zapewnia znacznej większości globalnego społeczeństwa rzeczywistość krajów wysoko rozwiniętych oraz rozwijających się, nie jest środowiskiem przyjaznym człowiekowi. Goniąc za dobrami konsumpcyjnymi, przepracowani, źle odżywieni, bardzo często popadamy w różnego rodzaju problemy emocjonalne, które skutecznie uniemożliwiają mierzenie się z codziennymi (...)

Leczenie stanów depresyjnych

2014-02-21 | Joanna Papuzińska

frazy kluczowe: depresja, psychologia, psychoterapia, zdrowie

(...) Istnieją różne rodzaje zaburzeń depresyjnych, które mogą być związane z zupełnie odmiennymi czynnikami. Jednym z częściej rozpoznawanych tego rodzaju schorzeń natury psychologicznej jest depresja sezonowa. Jak się okazuje, choroba ta najczęściej jest diagnozowana w okresie od końca października do połowy kwietnia, a jej (...)